Przewodnik Po Zakładach Sportowych

Daje to nam mnóstwo niestandardowych opcji bukmacherskich (wiele spośród nich przedstawiamy w późniejszej części poradnika), ale też wiąże się ze sporym ryzykiem. Decyzje musimy bowiem podejmować szybko – wiele opcji pojawia się bowiem tylko w określonych, zwykle krótkich modelach. Zwane inaczej zakładami "live" lub "livebettingiem" są dziś opcją najpopularniejszą wśród graczy. Wynika to z faktu, że obstawienie danego zdarzenia "na żywo" powoduje chęć śledzenia wyniku, a czasem idzie nawet w parze z oglądaniem transmisji postawionego zakładu. Zakłady "na żywo" są stawiane w trakcie trwania zdarzenia i można je łączyć z zakładami, które nie są dostępne na żywo. Tego typu zakłady wymagają wieloletniego doświadczenia, bardzo wysokich umiejętności, a przede wszystkim podejmowania szybkich decyzji przez strony gracza. W tym artykule, skierowanym głównie dla początkujących graczy dowiesz się jakie wyróżniamy rodzaje zakładów bukmacherskich.

Przy konkretnych zdarzeniach sportowych za pośrednictwem ikony TV – otrzymujesz informację czy możesz to spotkanie obejrzeć “na żywo” w STS TV. Handicap azjatycki – w przypadku tego rodzaju handicapu rozliczanie zdarzenia jest dwudrogowe, a więc obstawiać można wygraną lub przegraną. Zakład długotrwały – to zakład, na którego rozstrzygnięcie gracz musi dłużej poczekać, ponieważ składają się na to wyniki innych, wcześniej rozgrywanych spotkań. Z takim zakładem można mieć do czynienia na przykład podczas Ligi Mistrzów. Z kolei w przypadku wydarzeń bardziej abstrakcyjnych możemy liczyć na naprawdę wysokie kursy. Co ciekawe, choć jest to dla wielu z pewnością abstrakcyjne, to nie możemy ukryć, że niektórym udaje się wygrać i to naprawdę wysokie stawki. Ostatnią konfiguracją jest wytypowanie zwycięstwa Holandii przy kursie 6.1, dla której aby kupon wygrał Holendrzy muszą wygrać różnicą minimum dwóch bramek.

Siedzimy w tym świecie i na bieżąco patrzymy na wahania kursów w interesujących nas meczach. Obserwujemy formę drużyn, najnowsze informacje i statystyki. Robimy to po to, żeby znaleźć, jak najbardziej trafny zakład, który może zamienić się w zwycięski kupon. Promowane typy od Zagranie to nie przypadkowe zakłady, a oparte na analizie mecze, które przedstawiają wiele valuebetów. Staramy się obstawiać w ten sposób, by szukać przewagi nad bukmacherem.

Ze względu na rzadkość tego wydarzenia, zazwyczaj, gdy koń, którego obstawiłeś, posiadać będzie status „Non Runner”, Twój zakład zostanie zwrócony (o ile nie jest to zakład typu Ante Post). Na „Heinz” składa się 57 zakładów z 6 różnych selekcji, podzielonych na dane wydarzenia. „Heinz” dzieli się na 15 „Double”, 20 „Treble”, 15 „Fourfold”, 6 „Fivefold” oraz akumulatora. Przynajmniej dwie selekcje muszą być trafione, aby zakład uważany był za wygrany. Zakład, który zaczyna być ważny, jeśli spełniony zostanie określony warunek. Na przykład, Double Action zacznie obowiązywać, gdy poprzedni zakład został przegrany, wygrany lub nastąpił remis. Oznacza Both Teams to Score (Z angielskiego dwie drużyny do strzelenia gola).

Kolejny istotny czynnik to także ranga spotkania i jego charakter. W meczach zaprzyjaźnionych zespołów jest mniej prawdopodobne, że pojawi się dużo kartek, niż w spotkaniach typu derby. Derby są przeważnie zacięte i żadna z drużyn nie chce odpuścić, zważywszy też na to, że takie rozgrywki odznaczają się dużym ładunkiem emocjonalnym i presją na obu drużynach. Tak samo w meczach o stawkę może pojawić się więcej kartek, niż w meczach towarzyskich, podczas których zawodnicy obu drużyn częściej dbają o brak niepotrzebnych kontuzji. W zależności od zapisów w regulaminie bukmachera możemy więc otrzymać zupełnie inne rezultaty rozstrzygnięcia postawionego zakładu. Azjany wykluczają zakończenie spotkania remisem, czyli obstawiamy je jako zakład dwudrogowy , a mecze zakończone remisem rozliczane są na zasadzie Draw No Bet. Jeśli w spotkaniu padnie jedna lub dwie bramki, będzie to przegrana.

Firma zastrzega sobie prawo do zastosowania następujących limitów według własnego uznania. Przy obstawianiu w innej walucie maksymalna wypłata zostanie wyliczona na podstawie średnich kursów rynkowych publikowanych przez firmę XE w chwili rozliczenia danego zakładu. Zasady odwoływania wydarzeń i ich wpływ na postawione zakłady różnią się dla poszczególnych dyscyplin.

Kupony na zakłady blokowe

Drugi z aspektów, to promocje i bonusy bukmacherskie. Tak naprawdę to na ich podstawie nowi, potencjalni typerzy podejmują ostateczną decyzję przy wyborze odpowiedniego dla siebie buka. Aby uznać firmę bukmacherską za solidną, to powinien on rozdawać bonusy zarówno nowym, jak i stałym typerom. Dokument "zgoda właściciela budynku" to dokument w którym władający budynkiem wyraża zgodę na korzystanie z budynku na potrzeby prowadzenia działalności związanej z urządzaniem zakładów wzajemnych. Podmiot składa wniosek o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych wraz z załącznikami do Ministra Finansów. 6 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem urządzania zakładów wzajemnych.

No Bet

  • W drugiej części pojawiają się już konkretniejsze informacje dotyczące strategii, używanych terminów czy zarządzania ryzykiem.
  • Przykładowo, typując abstrakcyjne rezultaty w piłce nożnej możesz zgarnąć nawet 30, czy 50 złotych za każdą postawioną złotówkę.
  • Obecnie możemy się spotkać z kilkunastoma, a niekiedy nawet kilkudziesięcioma rodzajami zakładów bukmacherskich.
  • Niektórzy bukmacherzy oferują również możliwość obstawienia dokładnego wyniku pierwszej i drugiej połowy.

W podanym przykładzie dochodzą aż do 40 (czyli 3900 złotych czystego zysku przy postawieniu 100 zł, pomniejszone o podatek). Jeśli obstawimy 1X to wygraną daje nam remis lub wygrana gospodarza, 2X wygrywamy w przypadku wygranej lub remisu gości, zaś 12 jeśli wygra pierwsza lub druga drużyna. Takie zakłady zwiększają naszą szansę na wygraną, jednak należy pamiętać, że mają one znacznie niższy kurs niż “czyste” zakłady na zwycięstwo. Występuje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt rodzajów zakładów bukmacherskich, m.

Typy bukmacherskie

Podobnie wygląda sytuacja z zakładami dotyczącymi żółtych lub czerwonych kartek, można typować m.in. Podobnie można obstawiać wynik tylko drugiej połowy spotkania. Z reguły można obstawiać, w którym z 6 kwadransów meczu piłkarskiego się to stanie. Taka opcja jest jednak jak na razie nowością w Polsce i dostępna jest tylko dla wybranych wydarzeń sportowych.

UZYSKAJ DOSTĘP DO TYPÓW PREMIUM

Największą barierą rozwoju jest bardzo wysoki podatek (wtedy cierpi na tym kurs, stąd niezbyt wysokie kursy), który wynosi on12% od obrotu, co stanowi około60% od tzw. GGR , czyli mówiąc kolokwialnie różnicy „między tym co weszło, a wyszło od bukmachera”. Jak zatem odróżnić legalnego bukmachera od firmy działającej bez koncesji? Od kwietnia 2017 roku to bardzo proste.Ministerstwo Finansów prowadzi dokładny rejestr legalnych bukmacherów.

Robimy to po to, żeby

Zakłady sportowe systemowe

Po prostu przejdź do zakładki Moje Zakłady, która jest dostępna pod głównym menu. Możesz tu sprawdzić historię zakładów, razem z wciąż trwającymi i/lub zakończonymi. Żeby dodać zakład, po prostu kliknij na wybrany rezultat/kurs. Jeżeli chcesz usunąć jakikolwiek zakład z kuponu, po prostu kliknij na przycisk ‘X’, który jest w prawym górnym rogu.

Kursy zakładów przedmeczowych zostają oczywiście też zmienione, jeśli faktycznie dojdzie do jakichś ważnych zmian np. Czołowy strzelec otrzyma w innym meczu kartkę, skutkiem czego nie będzie mógł wystąpić w następnym spotkaniu. Maksimum to u większości bukmacherów aż 20 selekcji na 1 kuponie.

Handicap Azjatycki polega na po pierwsze określeniu czy podczas danego spotkania któraś z drużyn posiada przewagę, faworyzując jednocześnie jej przeciwnika, jeśli jest on słabszy . Całość obstawiania podzielona jest na 2 selekcji, a każde spotkanie obstawione w tym systemie może zakończyć się jedynie na trzy sposoby – wygraną, przegraną lub zwrotem pieniędzy. Ustawione wydarzenie sportowe, nieuczciwe wpływanie na wynik meczu celem uzyskania korzyści majątkowej. Drużyna, która w opinii bukmachera ma większe szanse na zwycięstwo. Faworyta można rozpoznać po wystawionym na niego niskim kursie.

Ranga spotkania i jego charakter

Ponadto powinien uzbroić się w cierpliwość, ponieważ decyzja może zostać wydana do pół roku od złożenia wniosku. Jeśli zezwolenie zostanie wydane, jego termin ważności wynosi 6 lat z możliwością przedłużenia. Widzimy, że kurs w obydwu przypadkach przekracza 2,0, więc w obydwu przypadkach co najmniej podwoimy swój wkład. Jeśli trafimy zakład u bukmachera A, to nasz zysk na czysto powinien wynieść 5 PLN. Jeżeli zaś wejdzie opcja u bukmachera B, to nasz zysk wyniesie 8 PLN. Główne założenie strategii stałej stawki poleca przede wszystkim na tym, że wszystkie wyniki wpisujesz do formularza kalkulacyjnego i na koniec miesiąca obliczasz saldo. Wadą tego systemu jest fakt, że grasz na niskich stawkach, więc wygrane nie będą też duże.

Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Serwis nie nakłania ani nie zachęca do brania udziału w grach hazardowych. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji polskiego Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Jeśli chcesz obstawiać zakłady, rób to wyłącznie u legalnych bukmacherów.

Kurs 3,00 oznacza, że mamy ok 33 procent prawdopodobieństwa powodzenia zakładu. Z doświadczenia każdy typer wie, że to nie jest wcale tak dużo jakby mogło się wydawać. Strategia Fibonacciego według zasad powinna być stosowana na zakłady na remisy. Podobnie jak w przypadku strategii Martingale cała tajemnica ma polegać na kombinowaniu przy stawce zakładu.

Co ważne, nie jest to promocja tylko i wyłącznie dla nowych graczy. Oczywiście powyższe rady, wskazówki i systemy można zastosować u każdego z legalnych polskich bukmacherów, starając się go w ten sposób ograć. Skorzystanie z bonusów jest możliwe, jeśli zarejestrujemy się za pomocą linków dostępnych wyżej. Bonusy powitalne mogą ułatwić ogranie bukmachera, czyli zapewnić większy zysk. Wtedy warto jest skorzystać z tego, ponieważ kursy będą znacznie ciekawsze. Jeśli po rozstrzygnięciu zakładu na konto użytkownika przekazana zostanie kwota przekraczająca maksymalny limit wypłaty, zastrzegamy sobie prawo do dokonania odpowiedniej korekty. Dotyczy to zarówno zakładów rozliczonych w normalnym trybie, jak i w ramach opcji wypłaty przed czasem („cash out”).

Zakład na zwycięstwo końcowe Outright

Ano dlatego, że gracze stali się bardziej wymagający. Zakłady na żywo były i nadal są dla nich po prostu bardziej emocjonujące. Wiąże się z nimi większe ryzyko – a to w hazardzie pociąga najbardziej. Do najczęściej obstawianych dyscyplin w Polsce zalicza się piłkę nożną, tenis ziemny, hokej na lodzie, siatkówkę oraz koszykówkę. Strona przeznaczona jest dla osób, najlepszy polski bukmacher które skończyły 18 lat. Handicap, najprościej mówiąc, jest przewagą danego zawodnika lub drużyny.

Kiedy bukmacher zauważy niską aktywność i mało zakładów na dany wynik spotkania, może on zwiększyć kurs, co oznacza „Lengthen”. Canadian to rodzaj zakładu, znany również jako „Super Yankee”. Zawiera on w sobie 26 zakładów, podzielonych na pięć selekcji w różnych wydarzeniach sportowych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *